Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

mających na celu upiększenie urody kobiet przygotowujących się do jakiegoś ważnego wyjścia. Wiedzą one bowiem bardzo dobrze, że wykonywanie bardziej skomplikowanych zabiegów kosmetycznych może wymagać od nich większych umiejętnośc

Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

Zabiegi wykonywane przez praktykantki odbywające staż w salonie kosmetycznym

Młode kosmetyczki najlepiej czują się podczas wykonywania drobnych i podstawowych zabiegów kosmetycznych mających na celu upiększenie urody kobiet przygotowujących się do jakiegoś ważnego wyjścia. Wiedzą one bowiem bardzo dobrze, że wykonywanie bardziej skomplikowanych zabiegów kosmetycznych może wymagać od nich większych umiejętności, których jeszcze nie posiadają. W przeprowadzaniu drobnych zabiegów kosmetycznych pomagają im także praktykantki, które odbywają staż w salonie kosmetycznym i uczą się od innych osób zatrudnionych w salonie kosmetycznym, w jaki sposób powinny obsługiwać przychodzących do salonu klientów. Bardziej poważne zabiegi kosmetyczne wykonywane są przez doświadczonych już kosmetologów.


Środki kosmetyczne sprzedawane w salonach kosmetycznych

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym będzie można nie tylko skorzystać z jednego z zabiegów, ale też dokonać zakupu jednego ze środków kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, że właściciele salonów chcą dodatkowo zarabiać na prowadzonej przez siebie działalności, dlatego starają się oni stwarzać swoim klientom możliwość dokonania zakupu najnowszych środków kosmetycznych. Do takich środków kosmetycznych należą na przykład maseczki do twarzy. Trzeba przyznać, że nakładanie na twarz maseczek jest bardzo dobrym sposobem na jej odżywienie i zregenerowanie. Poza tym w salonach kosmetycznych można kupować najlepszej jakości kremy do twarzy oraz innego rodzaju kosmetyki. Należą do nich żele do mycia twarzy i balsamy.


Kilka faktów o tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s