Zabiegi kosmetyczne - kilka interesujących faktów

Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną te

Zabiegi kosmetyczne - kilka interesujących faktów

O zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja


Depilacja woskiem - jak wygląda?

jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.

Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja


Depilacja latem i nie tylko

Depilacja to jeden z zabiegów kosmetycznych, który szczególnie popularny staje się latem, kiedy to odsłaniamy więcej ciała. W profesjonalnych salonach kosmetycznych najbardziej popularna jest wciąż depilacja woskiem, ale coraz więcej tego typu firm sięga także po najnowsze rozwiązanie, jakim jest bezbolesna depilacja laserem. Jest to droższe rozwiązanie, ale skuteczniejsze i długotrwałe. W ten sposób można depilować nogi, ale także pachy, brwi, czy szczególnie wrażliwe okolice bikini. Sięganie po tego typu zabiegi kosmetyczne pozwala zachować skórę gładką i świeżą. Depilacja wyrównuje też koloryt skóry i pozwala łatwiej ją pielęgnować: nawilżać czy wygładzać. Warto więc korzystać z tego typu zabiegu jak najczęściej.