W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

j chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. C

W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

Kosmetologia - definicja

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) ? dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Celem tych działań jest zwiększanie za pomocą środków kosmetycznych atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego. Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii. W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego, a nie utrzymywaniu, przywracaniu czy poprawie funkcji organizmu, jak dzieje się w przypadku rehabilitacji lub dietetyki. Kosmetologia jest również powiązana z metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi, medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia


Nowy image, nowe samopoczucie

Co jakiś czas marzą nam się zmiany. A to mamy ochotę pozmieniać coś w domowych wnętrzach, a to stworzyć dla siebie zupełnie nowy image. Takie zmiany są oczywiście jak najbardziej pożądane, jeśli faktycznie nam na nich zależy. Zmiany w wyglądzie to jeden z łatwiejszych sposobów na to, aby poczuć się inaczej. Dla przykładu, nowa fryzura, czy z kolei zabiegi regenerujące na ciało w salonie kosmetycznym potrafią zdziałać cuda. ?Możemy dzięki nim poczuć się zupełnie inaczej. Nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o urodę, ale także o samopoczucie. Dla wielu osób zmiany są dobrym sposobem na poprawę samopoczucia, a więc warto po nie sięgać.


Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące

Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności ? w czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel ? poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. Za jej ojca uważa się endokrynologa francuskiego pochodzenia Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył ? pierwsze tego typu ? Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Podobne towarzystwa powstały dwa lata później w innych krajach. Natomiast w 1978 roku w Mediolanie utworzono pierwszą placówkę naukową, która wprowadziła medycynę estetyczną jako przedmiot akademicki na tamtejszym uniwersytecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna