Transport grupowy czyli autokary

brać autokarSą sytuacje w których autokar jest wręcz niezastąpiony. Wyobraźmy sobie podróżującą pociągiem czy PKS-em wycieczkę szkolną- około 30 dzieci w wieku gimnazjalnym jedzie razem z innymi pasażerami. Do tego dochodzi kwesti

Transport grupowy czyli autokary Transport grupowe bywają ciężkie, szczególnie z wycieczką zorganizowaną, czasami jest konieczność zamówienia dodatkowego autokaru. Dobrze jest mieć kontakt na .

Czemu warto wybrać autokar

Są sytuacje w których autokar jest wręcz niezastąpiony. Wyobraźmy sobie podróżującą pociągiem czy PKS-em wycieczkę szkolną- około 30 dzieci w wieku gimnazjalnym jedzie razem z innymi pasażerami. Do tego dochodzi kwestia organizacji i ewentualnych przesiadek, a to już bardzo komplikuje sprawę.

Po prostu na takie wycieczki wynajmuje się autokar, ewentualnie bus dla mniejszej ilości osób. Jest to po prostu wygodne i bezpieczniejsze niż podróż komunikacją miejską, która owszem jest potrzebna, ale nie do tego typu transportu osób.


Autobusy w Polsce

W Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus. Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości. Ze względu na ograniczenia importowe, powstające wówczas firmy autobusowe zmuszone były sprowadzać z krajów zachodnich duże podwozia autobusowe (np. Leyland) i budować karoserie we własnym zakresie (powszechnie stosowano wówczas karoserie drewniane z blaszanym poszyciem).
...
Największą polską marką autobusów jest Solaris Bus & Coach, fabryka produkująca nowoczesne autobusy podmiejskie, miejskie i turystyczne, powstała na bazie istniejącej wcześniej montowni firmy Neoplan.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus


Kilka rzeczy o autobusie przegubowym

Autobus przegubowy (zwany inaczej autobusem członowym, pot. przegubowiec) ? pojazd silnikowy składający się z dwóch sztywnych części jezdnych, które są ze sobą połączone przez część przegubową. W pojazdach tego typu istnieje przejście między pomieszczeniami dla pasażerów znajdujących się w obu sztywnych częściach pojazdu. Część przegubowa pozwala pasażerom na swobodne przemieszczanie między obydwiema sztywnymi częściami pojazdu. Obydwie części nie mogą funkcjonować bez siebie nawzajem. Łączy się je lub rozłącza tylko w serwisie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_przegubowy