Tańsze panele fotowoltaiczne

, w których jeden rodzaj energii zamienia się w inny (np. w procesie grzania grzejnikiem energia ładunków elektrycznych w spirali może zamienić się w energię wewnętrzną otaczającego spiralę powietrza i energię wewnętrzną samego gr

Tańsze panele fotowoltaiczne fotowoltaika dofinansowanie

Energia_(fizyka) Energia a praca- cytat z Wikipedii

Energia jest miarą zdolności układu fizycznego (materii) do wykonania pracy lub spowodowania przepływu ciepła. W procesach, w których jeden rodzaj energii zamienia się w inny (np. w procesie grzania grzejnikiem energia ładunków elektrycznych w spirali może zamienić się w energię wewnętrzną otaczającego spiralę powietrza i energię wewnętrzną samego grzejnika), związanych zawsze z jakiegoś rodzaju oddziaływaniami (w przywołanym przykładzie jest to oddziaływanie elektronów z siecią krystaliczną spirali) praca sił opisujących te oddziaływania jest równa ilości przemienianej energii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


Energia_(fizyka) Gęstość energii- opis z Wikipedii

Energia jest wielkością addytywną.

Energię we wzorach fizycznych zapisuje się najczęściej za pomocą symbolu E.

Stan ośrodka ciągłego lub pola fizycznego charakteryzuje gęstość energii - skalarna wielkość fizyczna równa energii "zawartej" w jednostce objętości oraz strumień energii - wektorowa wielkość fizyczna równa iloczynowi gęstości energii i prędkości przemieszczania się jej w danym ośrodku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


Energia_(fizyka) Energia w teorii względności, krótka definicja z Wikipedii

Zgodnie z wynikającą ze szczególnej teorii względności zasadą równoważności masy i energii masa spoczynkowa danego obiektu fizycznego jest jego energią spoczynkową (energią w układzie odniesienia związanym z obiektem, nazywanym układem spoczynkowym tego obiektu), określoną wzorem



 

E

0


=

m

0



c

2




\displaystyle \ E_0=m_0c^2

i w pewnych warunkach może być przekształcona w energię kinetyczną (oraz energia kinetyczna w spoczynkową), zaś całkowite energie relatywistyczne poszczególnych części układu (mierzone w układzie odniesienia środka pędu układu) są składnikami energii (masy) spoczynkowej układu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)