Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem?

tmem. Nieustanna gonitwa sprawia, iż czasem zapominamy o tym, co ważne. Dzień za dniem mija, lata upływają, a nasze ciało zmienia się nieubłaganie. Przede wszystkim idzie za tym utrata zdrowia, którą najczęściej zauważamy wtedy, g

Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem? bezpłatne badanie słuchu
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Zadbaj o zdrowie nim będzie za późno

W dzisiejszych czasach życie toczy się szybkim rytmem. Nieustanna gonitwa sprawia, iż czasem zapominamy o tym, co ważne. Dzień za dniem mija, lata upływają, a nasze ciało zmienia się nieubłaganie. Przede wszystkim idzie za tym utrata zdrowia, którą najczęściej zauważamy wtedy, gdy jest już za późno. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji w naszym życiu, musimy pamiętać o tym, aby na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia. Szeroki zakres badań profilaktycznych umożliwia nam poznanie swojego organizmu w sposób, w jaki nie było to możliwe nigdy wcześniej. Na szczególną uwagę zasługują bezpłatne badania słuchu, które pozwolą nam cieszyć się tym zmysłem przez całe życie.


Profilaktyka słuchu u najmłodszych

Jako rodzice staramy się zapewnić naszym dzieciom wszystko co najlepsze. Dbamy o dobór odpowiedniego pokarmu, wygląd otoczenia oraz poświęcanie uwagi i wolnego czasu. Niejednokrotnie zapominamy jednak, iż to co możemy zaoferować naszemu dziecku na całe życie, to odpowiednia troska o jego zdrowie oraz zaszczepienie odpowiednich nawyków. Jednym z nich powinno być wykonywanie profilaktycznych badań słuchu. Pomagają one wykryć wady tego zmysłu już we wczesnych latach, a nawet od narodzenia dziecka. Systematyczne badania pomogą także mieć pod kontrolą pogarszający się z wiekiem słuch oraz podejmować na czas właściwe leczenie. Warto więc dać dobry przykład swoim dzieciom, które poprawi jakość ich zdrowia na całe życie.


Tak dla zdrowia Akceptacja odmienności

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.