Samochodowo - o myjniach

od pracy, a dojeżdżamy do niej codziennie własnym autem. Właśnie dlatego warto jest się zatroszczyć o to, by było ono możliwie jak najbardziej czyste i wygodne. Podstawowe znaczenie ma wytarcie kurzy, co można szybko zrobić samodz

Samochodowo - o myjniach

Jak wyczyścić samochód w środku?

Wnętrze samochodu to miejsce, w którym często spędzamy naprawdę bardzo dużo czasu, zwłaszcza jeśli często podróżujemy lub mieszkamy daleko od pracy, a dojeżdżamy do niej codziennie własnym autem. Właśnie dlatego warto jest się zatroszczyć o to, by było ono możliwie jak najbardziej czyste i wygodne. Podstawowe znaczenie ma wytarcie kurzy, co można szybko zrobić samodzielnie, na przykład za pomocą ściereczki lub specjalnych chusteczek nawilżanych do wnętrza auta. Pranie karoserii natomiast warto zlecić specjalistom w myjni samochodowej. Czemu? Dysponują oni pomocnym sprzętem i umieją dopasować bezpieczne detergenty, dzięki czemu efekt finalny jest rzeczywiście zadowalający.


Myjnia dotykowa ? na czym to polega?

Czyszczenie samochodu jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, ponieważ mamy do dyspozycji szereg specjalistycznych myjni. Dzieli się je zazwyczaj na bezdotykowe i dotykowe. Na czym polega działalność myjni bezdotykowych? W jaki sposób myte są w nich samochodu? W takim przypadku, jak już można się domyślić dzięki nazwie, klient musi obsługiwać specjalne urządzenie, za pomocą którego samochód jest opłukiwany, a następnie myty płynem, który pozwala usunąć kłopotliwe plamy. Ponadto, duże znaczenie ma też fakt, że woda leci pod dużym ciśnieniem, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń. Warto mieć też ze sobą kilka drobnych monet, ponieważ zazwyczaj to właśnie w ten sposób płaci się za usługę mycia.


Początki użytkowych urządzeń parowych to rok

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.

Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą