Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

iwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii,

Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

W jakich sytuacjach warto skonsultować się z endokrynologiem?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Rodzaje badań profilaktycznych wykonywanych u mężczyzn

U mężczyzn wykonywane są zarówno ogólne, jak i specjalistyczne badania profilaktyczne. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni mogą chorować zarówno na takie choroby, które dotykają kobiet i mężczyzn, jak i na choroby charakterystyczne dla facetów. Wobec tego do zadań lekarzy należy najpierw ustalenie, jakiego rodzaju badanie powinno zostać wykonane u konkretnego mężczyzny. W zależności od tego, jakie były wyniki dotychczas wykonanych badań, mężczyzna będzie musiał poddawać się kolejnym badaniom z różną częstotliwością. Jednak niektóre z badań będą musiały być wykonywane systematycznie w ściśle określonych odstępstwach czasu niezależnie od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Miejsca ich wykonywania będą zależały od tego, jaki lekarz prowadzi konkretnego pacjenta.


Prywatne przychodnie dziecięce

Prywatny ortopeda dziecięcy może przyjmować zarówno w przychodniach dziecięcych, jak i prowadzić własny gabinet ortopedyczny. Zajmuje się on leczeniem dziecięcych urazów powstałych w czasie zabawy lub podczas wypadków drogowych. Może także uczestniczyć w procesie leczenia różnych chorób dziecięcych. Dlatego leczenie ortopedyczne dzieci bywa bardzo długie i kosztowne. W skład płatnych usług ortopedycznych wykonywanych w przypadku dzieci mogą wchodzić robione zdjęcia rtg i badania usg, a także podjęta rehabilitacja. Dlatego rodzice starają się wybierać dla swoich dzieci takich ortopedów, którzy przyjmują zarówno prywatnie, jak i na fundusz. Wówczas mogą nieco obniżać koszty związane z leczeniem ortopedycznym swoich dzieci.