Pożyczamy

Dodane: 24-10-2014 06:55
Pożyczamy pożyczki pod zastaw złota szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań intensywnie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły...maleć. W efekcie ci, którzy przeczekali, mogli nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Należy nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

2.

Trudno stwierdzić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel jest sensowny. Trzeba pamiętać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od okresu kredytowania. Jeżeli więc stać nas na pożyczkę, to może korzystniej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzbierać spory budżet, bo pamiętajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Trzeba spełniać swoje marzenia, jednak warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Pożyczanie w banku

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Czasami jednak kończy się to zaciągnięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z bardzo wysokim kosztem. Nie może tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Jak pożyczać w banku?

Jak zaciągnąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać odpowiedź - idź do doradcy. Jednak, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeśli posiadamy do ulokowania oszczędności, ale kompletnie nie mamy pojęcia o bankowości i lokatach, to udajemy się do specjalisty po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Jednak, wyszło, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają produkty, z których nalicza im się najwyższa marża, nie zawsze informując o tym, czym ryzykuje klient. W efekcie wiele osób straciło swoje oszczędności.