Nie daj się alergiom!

y: uczulenie, nadwrażliwość) ? patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał,

Nie daj się alergiom! Jeśli i Ty cierpisz z powodu uczulenia, niezwłocznie odwiedź podaną stronę =>

Alergia - opis Wikipedii

Jak Wikipedia definiuje alergię:

Alergia (popularnie stosowane synonimy: uczulenie, nadwrażliwość) ? patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji ? mediatorów stanu zapalnego. Czynnik środowiskowy wywołujący alergię sam w sobie zazwyczaj nie jest dla organizmu szkodliwy. W reakcjach alergicznych uczestniczy układ immunologiczny, jego komórki, na przykład limfocyty (zwłaszcza z podgrupy Th2), granulocyty kwasochłonne (eozynofile) oraz komórki tuczne (mastocyty). Istotną rolę w alergicznych odczynach odgrywają przeciwciała ? immunoglobuliny klasy E (IgE). Alergia może objawiać się łagodnie, jak w przypadku kataru czy łzawienia, aż po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny i śmierć.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia


Czym jest alergia

Alergia, inaczej uczulenie, termin znany wszystkim, w szczególności tym których dotyczy. Jednak co to tak na prawdę oznacza? Czym charakteryzuje się alergia?

Uczulenie wywoływane jest przez alergeny, tyle przeważnie każdy wie. Alergen natomiast, jest z pozoru nieszkodliwą substancją (truskawki, pyłki drzew...) która jednak w odczuciu naszego organizmu, urasta do rangi wroga numer jeden. Gdyby nie to, termin "alergen" nigdy by pewnie nie powstał, bo zrzesza on setki substancji które nie mają ze sobą specjalnie nic wspólnego, po za tym że mogą u ludzi wywoływać wysypki.

Gdy już taki alergen spotka alergika, to wtedy zaczyna się walka. Limfocyty atakują daną substancję, przeważnie w miejscu zetknięcia, powodując wysypki czy opuchlizny. Ogólnie rzecz ujmując, wywołują stan zapalny. Często również katar, jak wiadomo - ogólnie, nie przyjemna sprawa, niestety coraz bardziej powszechna w naszym społeczeństwie.


Jak się dowiedzieć, czy masz alergię

Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona. Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię?

Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny". Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny. Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki.

Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans. Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność.

Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie.